O projekcie

Młodzi liderzy będą mieli szansę zbudowania relacji „uczeń-mistrz” z dostępnymi i wybranymi przez siebie autorytetami z całego świata.
Do programu zaprosimy osobowości, które przeznaczą część swojego czasu i zaangażowania na rzecz MASTERCLASS. Przykładowo, Marshall Goldsmith, jeden z uznanych autorytetów z zakresu przywództwa, przez rok na zasadzie mentoringu poprowadzi 10-25 młodych liderów. Do programu zaprosimy również autorytety związane z działalnością biznesową, działalnością non-profit, itd.

1.WYSTĄPIENIA I WARSZTATY W POLSCE I DOCELOWO W 25 PAŃSTWACH ŚWIATA.

Całodzienne spotkania złożone są z dwóch elementów:
a) DYNAMICZNE WYSTĄPIENIA NA SCENIE w stylu TED Z MENTORAMI i AUTORYTETAMI biznesu, nauki, kultury, którzy na przykładzie własnego życia i konkretnych przypadków związanych z działalnością zawodową odpowiadają na ważne pytania (wcześniej precyzyjnie zdiagnozowane), nawiązując do 15 pozytywnych zasad przywództwa papieża Franciszka.
b) WARSZTATY PROWADZONE METODĄ „OKRĄGŁYCH STOŁÓW”, gdzie każdy zespół ma SWOJEGO „MASTER COACHA”.

2. PLATFORMA INTERNETOWA I MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

W przyszłości program dostępny będzie również na interaktywnej platformie internetowej. Znajdą się na niej NAGRANIA VIDEO MENTOROW z całego świata. Każdy moduł wyposażony będzie w forum dyskusyjne i CHATROOM/VIDEOCHAT do bezpośredniej interakcji pomiędzy zalogowanymi Uczestnikami i Mentorami.

MISJA I CELE

Misją projektu Leadership Masterclass jest zainicjowanie globalnej zmiany społecznej, polegającej na promowaniu postaw zgodnych z zasadami sformułowanymi na bazie słów Papieża Franciszka, w szczególności w grupie wiekowej 20-30 lat.

Celem długoterminowym jest dostarczenie w ciągu trzech lat co najmniej MILIONOWI OSÓB NA CAŁYM ŚWIECIE praktycznych wskazówek i narzędzi, pozwalających na rozwinięcie umiejętności przywódczych opartych na uniwersalnych wartościach, a co za tym idzie – zwiększenie efektywności osobistej w działaniu oraz stworzenie otwartej, dostępnej dla każdego platformy, umożliwiającej globalną debatę na temat szeroko pojętego przywództwa.

Celem krótkoterminowym jest przeprowadzenie programu pilotażowego na terenie Polski, w ramach którego w ciągu 12 miesięcy przeszkolonych zostanie minimum pięć tysięcy osób z w/w grupy docelowej.

ETAPY

PROGRAM MASTERCLASS wystartował z inicjatywy polskiej Fundacji CTN w 2015 r., pod hasłem Future thinking and back to values. W czterech pilotażowych edycjach, z których dwie odbyły się w Rzymie, udział wzięło blisko 300 przedsiębiorców. Idea spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem i w 2016 roku podpisano umowę pomiędzy CTN a Papieską Radą ds. Kultury na organizację Masterclass jako globalnego programu. W 2017 roku odbyła się oficjalna prapremiera z udziałem 400 młodych liderów oraz dojrzałego biznesu. W 2018 roku planowana jest premiera z udziałem papieża Franciszka w Rzymie.

ORGANIZATORZY

Organizatorami projektu są: FUNDACJA CENTRUM TWÓRCZOŚCI NARODOWEJ oraz PAPIESKA RADA DS. KULTURY.
PAPIESKA RADA DS. KULTURY jest jedną z dykasterii Kurii Rzymskiej działającej przy Stolicy Apostolskiej. Rada zajmuje się relacjami Kościoła ze światem kultury i nauki, szczególnie promując dialog między rożnymi kulturami współczesnego świata. Od 2007 roku funkcję Przewodniczącego Rady pełni kardynał Gianfranco Ravasi. www.cultura.va

W działalność FUNDACJI CENTRUM TWÓRCZOŚCI NARODOWEJ (CTN) na przestrzeni ostatnich 15 lat zaangażowali się m.in. prof. Krzysztof Zanussi, prof. Leszek Kołakowski, czy Jan Nowak-Jeziorański. Celem CTN jest pomaganie ludziom, w szczególności młodym, w dochodzeniu do wielkości, do jakiej są przedestynowani. W latach 2009-2014 Fundacja była organizatorem festiwalu Karuzela Cooltury, który w ciągu sześciu lat odwiedziło blisko 800 tys. osób. Najbardziej medialnym wydarzeniem Fundacji, relacjonowanym przez 56 stacji telewizyjnych na całym świecie, był występ tancerzy breakdance przed Janem Pawłem II. www.ctn.org.pl

Nasi partnerzy

Chcesz zostać naszym partnerem? Kliknij tutaj