15 zasad przywództwa

PROJEKT LEADERSHIP MASTERCLASS ŁĄCZY WSPOMNIANE PIĘTNAŚCIE ZASAD Z KONCEPCJĄ NOWOCZESNEGO, PRAKTYCZNEGO, ODPOWIEDZIALNEGO SPOŁECZNIE PRZYWÓDZTWA: nastawionego na ciągły rozwój osobisty, sztukę budowania autorytetu oraz angażowanie i wzmacnianie innych ludzi.PROJEKT LEADERSHIP MASTERCLASS ZAINSPIROWANY JEST SŁOWAMI PAPIEŻA FRANCISZKA, które padły w trakcie spotkania z kardynałami w dniu 22 grudnia 2014 roku. Dotyczyły one piętnastu słabości, z którymi powinien mierzyć się Kościół.ZAINSPIROWANY JEST TAKŻE WYSTĄPIENIEM PROF. GARY’EGO HAMELA. Jeden z czołowych autorytetów świata przywództwa sformułował „15 zasad przywództwa według papieża Franciszka”, a jego artykuł, opublikowany na łamach magazynu Harvard Business Review, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem ze strony środowisk biznesowych i nie tylko.

DLACZEGO TO JEST WAŻNE?

Według badań Deloitte, pokolenie Millenialsów uznaje przywództwo za najważniejszą w dzisiejszym biznesie kompetencję. Jednocześnie większość z nich uważa, że pracodawca nie rozwija w nich tej kompetencji w wystarczającym stopniu. Pracownicy oczekują nie tylko dobrego zarobku, opieki medycznej ale i osobistego rozwoju oraz poczucia sensu.

CO ZNACZĄ TE WARTOŚCI I ZASADY W ZARZĄDZANIU?

W jednym ze swoich przemówień do pracowników Kurii Rzymskiej Papież Franciszek wskazał szereg bolączek, takich jak: „arogancja, nietolerancja, krótkowzroczność i małostkowość. Kiedy te choroby trwają nieleczone, sama organizacja jest osłabiona. Jeśli chcemy mieć zdrowe organizacje, potrzebujemy zdrowych liderów”.

W OSOBISTY SPOSÓB LUDZIE NAUKI, KULTURY I BIZNESU PRZEDSTAWILI 15 POZYTYWNYCH ZASAD, które dla każdego lidera, niezależnie od tego w jakich okolicznościach przychodzi mu żyć, mogą pomoc uchwycić właściwy horyzont życia. W prapremierze, która odbyła się w 2017 roku w Polsce udział wzięli m.in.: BP GRZEGORZ RYŚ, ANNA DYMNA, SZYMON HOŁOWNIA, JAŚ MELA, PAWEŁ MOTYL, PAWEŁ KONZAL, S. MAŁGORZATA CHMIELEWSKA, KRZYSZTOF ZANUSSI.

1. NIE MYŚL, ŻE JESTEŚ NIEŚMIERTELNY LUB NIEZBĘDNY
2. NIE PRZEPRACOWUJ SIĘ
3. NIGDY NIE TRAĆ WRAŻLIWOŚCI
4. NIE ELIMINUJ SPONTANICZNOŚCI
5. DBAJ O WSPÓLNOTĘ
6. NIE ZAPOMINAJ O TYCH, KTÓRZY CI POMOGLI
7. OCENIAJ INNYCH LEPIEJ NIŻ SAM OCENIASZ SIEBIE
8. NIE TRAĆ KONTAKTU Z RZECZYWISTOŚCIĄ
9. NIE PLOTKUJ, NIE NARZEKAJ, NIE KĄSAJ
10. NIE UBÓSTWIAJ SWOICH PRZEŁOŻONYCH
11. NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA INNYCH
12. UŚMIECHAJ SIĘ!
13. NIE PATRZ NA PIENIĄDZE
14. NIE ZAMYKAJ SIĘ W GRUPACH
15. NIE PROMUJ SIĘ ZA WSZELKĄ CENĘ

Nasi partnerzy

Chcesz zostać naszym partnerem? Kliknij tutaj